en

.

O nás

Jsme rodinná farma v srdci Beskyd. Naše farma byla založena v roce 2010, kdy jsme zahájili chov skotu plemene Aberdeen Angus. Nyní se zabýváme především chovem plemene Dexter. Máme 40 chovných zvířat, včetně našeho plemenného býka Linus Red Et.

O skotu Dexter jsme se dozvěděli od manželského páru Ivy a Mirka Zezulkových, kteří jej začali chovat v roce 2014. Toto plemeno nás oslovilo svou ušlechtilostí, inteligencí, přívětivostí, ovladatelností a výborným mateřským instinktem. V roce 2022 jsme převzali stádo Dexterů od manželů Zezulkových. Od té doby držíme stádo Dexterů na jejich ranči a snažíme se pokračovat v jejich dlouhé a tvrdé práci.

I když je plemeno velmi přátelské, jejich krásné, dlouhé, dopředu a nahoru vyčnívající rohy mohou být nebezpečné. Náš chov je proto zaměřen na geneticky bezrohý skot. Všechna telata narozená na naší farmě jsou geneticky bezrohá.

Na pozemcích hospodaříme v ekologickém režimu bez použití chemických přípravků. V létě paseme dobytek na valašských loukách a v zimě chováme dobytek v přístřešku s volným výběhem.

Věříme, že si Dexters zamilujete stejně jako my!

Our membership:

Association of Private Farming of the Czech Republic

Czech Beef Breeders Association - member of Dexter studbook

Dexter Breed Breeders Club