cs

O nás

Jsme mladá rodinná farma v srdci Beskyd. Farmu jsme založili v roce 2010, kdy jsme začali s chovem mastného skotu plemene aberdeen angus. Nyní se věnujeme především chovu plemene dexter. Máme 40 kusů plemenných zvířat včetně vlastního plemenného býka Linuse Red Et.

S plemenem dexter nás seznámili manželé Iva a Mirek Zezulkovi, kteří chovali toto plemeno od roku 2014. Plemeno nás oslovilo svojí ušlechtilostí, inteligencí, přátelskou povahou, ovladatelností a výborným mateřským instinktem. V roce 2022 jsme převzali od manželů Zezulkových stádo dexterů, které máme ustájené na jejich ranči a snažíme se pokračovat v jejich dlouholeté a usilovné práci.

Náš chov směřujeme ke geneticky bezrohému skotu. Přestože jsou dlouhé, dopředu směřující rohy bezpochyby krásné, mohou být poměrně nebezpečné, a to i přesto, že se jedná o plemeno velmi přátelské. Všechna telata narozená u nás jsou proto geneticky bezrohá.

Pozemky obhospodařujeme v ekologickém režimu bez použití chemických přípravků. Dobytek v letních měsících paseme na valašských pastvinách a s příchodem zimy máme dobytek ustájený v přístřešku s volným výběhem.

Věříme, že si dextery zamilujete stejně jako my!


Jsme členy:

Asociace soukromého zemědělství

Český svaz chovatelů masného skotu - člen plemenné knihy Dexter

Klub chovatelů plemene Dexter